Friday, 9 March 2012

O mamusi

Będzie nudno, bo będzie tylko o mnie i o tym jak sie czuję.

Jestem w szoku jak dobrze w porównaniu z tym jak niewygodnie czułam sie np w 20 tygodniu. Ból cysty juz mi nie doskwiera, jasne ze ją czuje ale nie jest to az tak bolesne jak było. Plecy nie bolą, mięsnie brzucha i sciegna nie bolą i stopy (bo i z tym miałam problemy) tez nie bolą. Odpukac.... fakt ze szybciej sie mecze idąc czy probujac biec na autobus (!!) bo płuca sie zmniejszyły w sposób bardzo odczuwalny i żołądek bardziej ścisnięty, ale wciaż pracuję pon-pt i staram sie choc dwa - trzy dni w tygodniu pieszo wracac do domu z pracy (ponad 1h drogi) w ramach ćwiczeń.
Dalej spie jak dziecko w nocy, mimo czestych wedrówek do toalety od razu zasypiam a najpiekniejsze jest to ze  rzucam się jak łania z boku na bok zapominajac czasem o tym ze mam brzuch... w piątym miesiącu stekałam i kwękałam z bólu i niewygody a teraz tak jakby o wiele wygodniej było. Wiem ze nie powinnam takich rzeczy wypisywac bo pewnie wszystko sie teraz o 180 stopni obróci, ale jestem po prostu na razie zachwycona. Uciazliwe tylko sa wycieczki do toalety i to ze nie moge na dłuzej sie nigdzie zapuszczać bo dzidzius napiera mocno i wizja toalety dwoi i troi mi sie przed oczami coraz częściej, ale zaczęłam praktykować zwiedzanie przeróżnych 'zakątków' i krzaczków podczas spacerków z meżem i tak tez da sie przeżyć! :D

Poza tym coraz bardziej fascynują mnie kopniaczki Zosi i to jak precyzyjnie budzi sie codziennie o tej samej porze w dzień... najbardziej uwielbiam jak sie razem budzimy o 7 rano przed praca i mała serwuje mi małą sesje Zumby w brzuszku:)

A dzis po dłuuugim tygodniu pracy i spotkania ze znajomą wczoraj wieczorem biore prysznic i pakuje sie do łóżka odsypiać!

6 comments:

 1. Ale super, że udaje Ci się pospać:) A ruchy dziecka cudowne :) Pięknie piszesz jeszcze troszkę i córcię będziesz tulić. Buziaki

  ReplyDelete
 2. I tak trzymaj do konca!
  Ciesz sie tym cudnym stanem... to jedyny w swoim rodzaja czas...
  I snem tez :) Pozniej marzenie o przespanej calej nocy bedzie wydawalo sie bardzo nierealne :)

  ReplyDelete
 3. Zazdroszczę tak dobrego samopoczucia!! Obyś tak się czuła do samego końca ciąży :D

  ReplyDelete
 4. To tylko pozazdrościć takiego samopoczucia:)

  ReplyDelete
 5. Dobrze jest poczytać o takich pozytywnych odczuciach ciążowych, w końcu to wyjątkowy czas :) Oby tak było jak najdłużej.

  ReplyDelete