Tuesday, 6 November 2012

Poranki

Z wielką niechęcią przywitaliśmy zmianę czasu tydzień temu. Zoska w końcu zaczęła sama z siebie budzić się przed  7 a ja byłam wniebowzięta, jednak oczywiście stan taki nie mógł długo się utrzymywać. Próbowaliśmy powolutku zmieniać wszystko o 10-15min podczas dnia ale szok i tak był, i nie dość, że dziecko budzi się już czasem nawet przed 6 rano to jeszcze do teraz ziewa w porach gdy akurat tydzień temu drzemki ucinała a wieczorem jest kompletnie nie do zabawy i nie do życia i tylko wyczekuje pory kąpieli.
Ale tak poza tematem zmiany czasu chciałam dowiedzieć się od czytających mnie mam, o której budzi/budziło się Wasze dziecko w wieku Zosi i ile czasu w dzień przesypiało na drzemkach oraz o której zwykle chodzi/chodziło spać.
My mamy jako taki plan dnia, ale ostatnio zauważyłam, że Zośka bardzo dużo chciałaby spać w dzień ale ucina sobie za to noc poprzez wcześniejsze budzenia się a nie mam serca przetrzymywać ją na siłę w dzień.
Obecnie wciąż spi minimum 4,5 godz w dzień na 3 - 4 drzemkach, spać chodzi ok 7:30 a budzi się między 5:30 a 7. I mam takie wrażenie, że rano budząc się wcale jeszcze taka wyspana nie jest więc czasem daję smoczek to jeszcze usypia na troszkę.
Zastanawiam jak wygląda plan dnia dzieci w podobnym wieku:)

14 comments:

 1. ZAZDROSZCZĘ! Mój to był bardzo dorosły i jak miał 4-5 miesięcy to potrafił spać godzinkę albo góra dwie! O dłuższym spaniu nie było mowy:)
  Ciesz się, że masz tak dobrze:)

  ReplyDelete
 2. Kochana, zmiana czasu to dla nas tez była masakra! jeszcze się ciągnie, już wszystko było idealnie,a tu nagle totalne rozregulowanie. Niby to tylko godzina, a Wandzia się zachowuje, jakby zmieniła co najmniej klimat ;)
  Co do drzemek, to u nas najlepiej sprawdza się zasada dwie godziny zabawy i drzemka. Po dwóch h od obudzenia jest wystarczająco zmęczona, żeby kimnąć. Drzemie zazwyczaj 3 razy po godzince, czasem dłużej.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Haha u Nas identycznie z gym rozregulowaniem!

   Delete
  2. This comment has been removed by the author.

   Delete
 3. Aga u nas narazie nie możemy się zgrać z Zuzą,dokładnie po tej zmianie czasu jest tak że w dzień śpi malutko po 30 minut do godzinki ze dwa razy ale wieczorem jak kładliśmy ją o 20ej to teraz zasypia ok 17ej i nie chce już wstać.Budzę ją,kładziemy ją jak zwykle 20:00 ale śpi do 3:00-4:00 budzi się rześka(a mama kładzie się zwykle 23-24),zabieram ją do naszego łózia gdzie usypia za jakąś 1h-1,5h po wytarganiu mnie i męża za uszy i nosy:).wstaje 5:00,6:00 lub 7:00-nigdy o tej samej porze.Nie wiem jak to będzie jak wrócę do pracy i o 7:00 będę musiała już z nią wyjechać z domu skoro ma tak rozregulowany tryb.Od jutra-bo dziś dziąsełko boli jest marudna- planuje trochę inaczej z tymi drzemkami,karmieniami.zobaczymy czy się uda...

  ReplyDelete
 4. OMG, to ja nie mogę się już doczekać aż mój synek prześpi całą noc :)

  ReplyDelete
 5. Mój Kacper jest młodszy od Zosi o miesiąc, a wygląda to tak: w dzień śpi po pół godz. do 40 min tak około 5 razy ( o różnych porach), ale za to wieczory i noce przesypia super, kładzie się spać już o 17.30(szok!!) i śpi do rana, oczywiście z przerwami na karmienie, które są o 20, 00, i około 4-5. Wstaje około 6.30.
  A co do zmiany czasu to też mu się przestawiło, przez pierwsze kilka dni czasem szedł spać o 16.30 już! Ja też czasem go przetrzymywałam w dzień, ale tarł oczka i tak to nic nie dawało. Głowa do góry Aga, będzie dobrze!

  ReplyDelete
 6. Tomkowi idą górne zęby, jest masakra co chwile się wybudza i marudzi robi tez mi niespodzianki o 4.40 i musimy się bawić;)

  ReplyDelete
 7. spokojnie, im mniejsze dziecko tym wolniej się przestawia.
  już nie pamietam jak t było ze spaniem u E w tym wieku. zawsze jednak była wielkim śpiochem. teraz potrafi spać w ciągu 3 godz. cięgiem. dziś tak było 13-16 :)

  ReplyDelete
 8. u nas wygląda to tak, że pobudka jest 6-7 zje i chodziła spać do 9 ale ostatnio coś nie chodzi i zasypia ok 10 śpi z 1 godz potem spanie ok 13-14 też ok 1 godziny czasami zasypia jeszcze 16-17 a czasami 19 i śpi już ciurkiem do 6
  ale ostatnio chodzi spać ok 22 :/
  rzadko się zdarza, że śpi ciągiem powyżej 2 godz

  ReplyDelete
 9. Oj u nas to bardzo różnie. Milenka ma 3-4 drzemki po 30-40 min, czasem jedna wynosi godzinkę. Na noc usypia po 20, wstaje czasem po 6, czasem po 7. No i sporo pobudek ma w nocy..

  ReplyDelete
 10. Napiszę tyle: zazdroszczę! I dni i nocy :)
  I szczerze życzę, żeby Zosieńka dalej tak pięknie współpracowała :)

  ReplyDelete
 11. z Matim zawsze było tak że po kąpieli czyli 19:30 szedł spać teraz, po starałam się by przed snem nie spał zbyt długo

  ReplyDelete
 12. Jeżeli masz ochotę, zapraszam do zabawy:
  http://projektbobas.blogspot.com/2012/11/liebster-blog-x2.html

  ReplyDelete