Wednesday, 13 March 2013

Co u nas


Już od wczoraj miałyśmy być spowrotem w śnieżnej (o zgrozo!) Anglii ale pobyt przesunęłam do soboty. Choć teraz trochę drżę, bo lecimy z Pyrzowic...

Zośka zmieniła się przez te prawie-3 tygodnie w sposób niemożliwy. Rozwinęła milion i jeden nowych zdolności, nowych minek, nowych przyzwyczajeń i nabyła dodatkowe 3 zęby. Następne chyba w drodze bo marudność znów na topie. Szczegóły opiszę niebawem przy okazji przejścia z 9 w 10 miesiąc życia.

Za to humory u Zośki godne brytyjskiej rodziny królewskiej. Raz śmiech, chichot i zabawa na całego by po sekundzie przejść w głośny protesto-płacz. Zupełnie nie wiem skąd się to bierze. Nudzi się księżna też bardzo szybko wszystkim, raczkowanie jest super, ale nowych miejsc do zwiedzania brakuje a zabawka każda nowa maksimum 5 minut uwagi zajmuje, potem juz NIGDY do niej nie wraca. Lubi wszystkich domowników, ale łazi to to za mną i ryczy 'mamamamamama' domagając się noszenia na rękach a gdy i to się znudzi to kąbinuj tu kobieto jak dziecko zabawić:D a najlepszy jest protest gdy czegoś nie pozwolę albo zabiorę sprzed zasięgu łapek, oj wtedy to nie ma zmiłuj i darcie się jest w stanie zgoła umarlaka do życia przywrócić. Mały Terrorysta.

A ja się tu zastanawiam co by zrobić z grzywką małej terrorystki, bo przypiąć niczego już sobie do główki nie da, opaski odpadają a grzywa zachodzi powoli na oczy....A u mnie osobiście wiosna w sercu. Wyjazd do Polski nie dał mi wiele wytchnienia. Zośka przykleja się non stop do moich nóg i puścić nie chce, a i z innymi członkami rodziny na długo nie godzi się przebywać. Ale 'wyżyłam' się towarzysko, prawie w każdy wieczór po położeniu terrorystki spać wychodzę do ludzi, odświeżam licealne kontakty i odwiedzam bliższych znajomych. Również rodzinka nas troszkę poodwiedzała, także potrzeba kontaktu z dorosłymi została zaspokojona zapewne na jakiś dłuższy czas, a i chęć połażenia bezsensownego po sklepach znalazła swoje spełnienie:)

7 comments:

 1. Czyli w szczególe i ogóle bytomskie powietrze Zosinnie służy :)

  ReplyDelete
 2. nie martw się u nas jest tak samo , Oli jest niemalze identyczny ;D

  ReplyDelete
 3. Może Zośkę czeka pierwsza wizyta u fryzjera!

  Faktycznie, dużo nowych umiejętności Zosia złapała! Aż przyjemnie patrzeć na rozwijające się w takim tempie dziecko, prawda? ;)

  Dobrze, że odżyłaś towarzysko, to dobrze robi dla psychiki i daje kopa do życia! Ja też miałam w tym tygodniu wizytę koleżanek, o czym zresztą czytałaś. ;)

  Bezpiecznego powrotu życzymy! :*

  ReplyDelete
 4. Grzywa zaiste dorodna :)
  Ach te dziecięce humory - wydaje się, że oprócz miliona nowych umiejętności każdy miesiąc to dodatkowe zdolności wyrażania niezadowolenia

  ReplyDelete
 5. Zosia wkracza pewnie w taki okres.
  przejdzie jej.
  być może jest nawet zmęczona zmianą otoczenia i w domu odetchnie.
  albo tęskni za tatą :)

  ReplyDelete
 6. Zosi grzywa jest już taka długa? A może podciąć na króciutko? :)

  My w domu też mamy małego Bin Ladena ;) I to może się jeszcze nasilić? :D Oby nie! :D

  Zazdroszczę kontaktów towarzyskich! Ciesz się i odnawiaj znajomości! Mi bardzo brakuje licealnych przyjaźni :( I całe babskie gadanie spada na Mojego Męża! :D

  Buziaki dla Zofii! :*

  ReplyDelete
 7. Powiedzmy, że odsapnęłaś nieco :)
  A grzywka niezła, ale skoro tak rośnie szybko, to ścięcie wchodzi w grę?

  ReplyDelete